Teslimat ve İade Şartları

 

TESLİMAT

 

Web sitemizden verdiğiniz sipariş sonunda, siparişleriniz teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişiniz onaylandıktan sonra 1 (bir) iş günü içinde kargo firmasına teslim edilir. Kargonuz ücretsiz olup firmamız tarafından ücretsiz olarak kargolanmaktadır. 

Siparişleriniz  Aras ve Yurtiçi  kargoların teslim etme süresi aynı gün ortalama  iş 1 günüdür. SATICI  (FİRMA) Kargo ve Teslimat sırasında üründe meydana gelebilecek olan zararlardan sorumlu değildir. ALICI kendisine teslim edilen siparişte eğer bir  hasar, yırtılma, kırılma gördüğünde kargoyu kabul etmeme hakkına sahiptir. Kargo taşıması nedeniyle üründe oluşabilecek hasarlar veya kullanım kayıpları söz konusu ise, ALICI teslim anında teslim fişini onaylamadan önce kargo firması yetkilisinden hasar tespit tutanağı (zabıt) tutturularak iade edilecek ürün/ürünlere ekleyerek kargo yetkilisine geri teslim etmelidir. Aksi takdirde kargo hasarlarından kaynaklanan hasarlardan veya kullanım kayıplarından sorumluluk ALICI’nın (FİRMANIN) olacaktır ve ürün iade edilemez. Kargo ve teslimattan önce SATICI tarafından üründe meydana gelen bir hasar tespiti durumunda ise hasarlı ürün SATICI tarafından tekrar kargoya verilir. Bu işlem süreci en 7 iş günü sürer. Ürünün temin edilememesinden kaynaklanan bir durum söz konusu olduğunda, SATICI, ALICI’ ya yapmış olduğu ödemeyi, işbu sözleşmede yazan koşullarla iade edecektir.

 

CAYMA(İADE) HAKKI

 

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkında eğer üründe kullanılma veya ALICI’dan dolayı bir hasar var ise iade kabul edilemez.

ALICI’nın iadesi hangi yollar ile satış alındı ise (havale, kredi kartı, taksit) o şekilde tekrardan kendilerine aide işlemi yapılır. İade işlemi taksitli veya kredi kartı tek çekim ise, bankanın süreçlerine göre değişkenlik gösterir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR